Укріплення берегів

річки, озера, приватного водойми під ключ за доступною ціною

Зміцнення дубом і бетоном

Укріплений берег - атрибут красивого і безпечного в експлуатації водойми. Перед початком робіт ми досліджуємо територію об'єкта і підбираємо найбільш підходящий спосіб залежно від умов.

Укріпити берег на одній з ділянок або по всьому периметру. Зберегти красу і привабливість водойми просто - ми здійснюємо всі гідротехнічні роботи, а Ви відпочиваєте і насолоджуєтеся у водойми на природі.

Наші роботи
Наші роботи
Почему выбирают именно нас?
Якість

Замовте послуги нашої компанії по зміцненню берегової лінії і облагороджування набережних, а самі насолоджуйтеся красою Вашого озера!

Надійність

Замовте послуги нашої компанії по зміцненню берегової лінії і облагороджування набережних, а самі насолоджуйтеся красою Вашого озера!

Гарантії

Замовте послуги нашої компанії по зміцненню берегової лінії і облагороджування набережних, а самі насолоджуйтеся красою Вашого озера!

Виникли питання?

Отримати консультацію з усіх питань, а також зробити замовлення Ви можете по телефону:

067-321-79-30

Укріплення берегів


Водойми мають здатність до зміни своїх кордонів і обрисів. Це відбувається, як правило, завдяки трьом факторам: кліматичним змінам, які провокують опади і повені, замулювання і розмивання берегів.
Замулювання – результат сільськогосподарських робіт в береговій зоні, що приводить до потрапляння в воду частинок грунту і добрив. В результаті водойма стає більш дрібним, в ньому розростаються рослини – і ось вже замість мальовничої річки або озера з’являється болото, яке з кожним роком виходить з берегів все далі і все ближче підступає до будинків, зонам відпочинку чи іншим об’єктам.
укрепление берега
Розмивання берегів характерно для водойм з активним рухом вод. Хвилі настільки активно розмивають ґрунт, і камінь, що це призводить до появи тріщин в фундаментах розташованих поруч будинків.
Укріплення берегів – це можливість зберігати кордону водойми, а також перешкоджати появі у воді частинок грунту, які призводять перетворення водойми в болото.
Чи ефективно зміцнення однієї частини берега? Найбільший ефект і для поліпшення декоративних властивостей, і для зміцнення грунту приносить зміцнення грунту на значній ділянці. Але чим довше лінія укріпленого берега, тим корисніше це для збереження водойми в певних рамках. Невеликі водойми, де немає течії, зазвичай зміцнюють по всій довжині берегової лінії.
Якщо ж об’єкт виходить до річки і немає можливості зміцнити берег на велику відстань, не впадайте у відчай – наші фахівці виконують зміцнення ділянки так, щоб забезпечити стійкість грунтів на вашому об’єкті. Ви зможете впевнено будувати будівлі, прокладати доріжки та виконувати інші маніпуляції для створення ландшафту вашої мрії.

Способи зміцнення берега

Для зміцнення берегової лінії застосовують:

 • дерев’яні палі;
 • шпунт ПВХ;
 • габіони;
 • георешітку;
 • камінь;
 • бетон.

Найкращий спосіб зміцнення берега, на думку фахівців – зелені насадження. Однак у багатьох випадках протягом настільки активне, не встигають належним чином вкоренитися і сформувати дернистий шар. До того ж не всі готові чекати довго, поки рослини укореняться і виростуть. Тому ми пропонуємо зміцнення берега георешітки – ніздрюватим матеріалом, який утримує берег, поки будуть його обживати.

В осередку відразу посадити такі дикорослі культури:

 • болотні іриси;
 • осоку;
 • вербу або родинні чагарники.

Однозначним перевагою такого способу є здатність до самовідновлення – коли георешетка загубить міцність, покоління рослин будуть змінювати один одного і берег залишиться в задуманих межах.
укрепление берегов
Мінуси цього способу:

 • Не завжди рослини видержавают навантаження – якщо на ділянці буде будуватися великий будинок, тиск на грунт може все-таки привести до деформації простору;
 • На маленьких ділянках люди прагнуть економити кожен квадратний сантиметр площі, тому не всі готові віддати простір під такі насадження;
 • Метод неприйнятний для кам’янистих берегів, адже для розвитку потрібна живильне середовище, а також для ділянок з швидкою течією, адже георешетка в такому випадку не завжди здатна утримати;

 • Ухил для зміцнення зелених насаджень повинен становити не більше 60 градусів.

У деяких випадках в осередку георешітки насипають пісок або гальку. Це допомагає досягти певного дизайнерського ефекту, такий варіант допоможе створити симпатичний пляж. Але для зміцнення берега комбінація із застосуванням рослин вважається кращою.
Зміцнення палями з деревини – це спосіб економно витрачати простір на ділянці. Виглядає така берегова лінія акуратно, до того ж підняті палі будуть перешкоджати сезонному розливання води.
Для зміцнення берегів застосовуються тільки ті породи деревини, які здатні тривалий час протистояти процесам гниття. Це акація, модрина, дуб. Ми рекомендує клієнтам здійснювати укріплення берегів дубом. Таке дерево міцне, прослужить не дивлячись на вплив води не менше 50 років.
Дубовий брус входить в грунт на півтора метра, а висота зміцнення може бути різною. Якщо в сім’ї є діти – подбати про безпеку, створивши зміцнення з бортиком.
Дубовий брус – це матеріал, доступний для українців, адже таке дерево росте на нашій території в достатній кількості.
Такими палями зміцнити берег з будь-яким градусом ухилу, але важлива якість грунту на березі – в деяких випадках встановити дубові палі так, щоб вони прослужили довго, неможливо – ефектний дерев’яний бортик швидко втратить форму і зруйнується. Якщо грунт хиткий, будівельники також не зможуть пригнати до місця техніку для забивання дубових паль в берегову лінію. А вручну встановити надійний бортик неможливо.
Дуб здатний довго протистояти впливу бактерій, що викликають гниття, проте, старіння деревини вплине на декоративні якості цієї огорожі. Але якщо викликає питання якість води – потрібно будувати об’єкт на березі моря або там, де є ризик скидання в воду будь-яких відходів, краще зробити укріплення берега шпунтом ПВХ.
Цей спосіб має такі переваги:

 • шпунт ПВХ – доступний за ціною матеріал;
 • легка вага шпунта дозволяє встановлювати його вручну, без залучення важкої техніки;
 • шпунт прослужить більше 50 років в агресивному сліді;
 • цей матеріал застосовують для зміцнення крутих берегів;
 • шпунт ПВХ абсолютно інертний і не виділяє токсичних речовин в воду, тому в водоймі може розмножуватися риба.

Але за своїми декоративними властивостями шпунт ПВХ поступається як дереву, так і каменю тому його застосовують для зміцнення берегів каналів, технічних водойм, морських берегів.
Зміцнення берега каменем може переслідувати кілька цілей, одна з яких – створення ефектного ландшафту. Зміцнення берега каменем потрібно проводити з урахуванням рекомендацій фахівців щодо не тільки породи, а й розміру каменів.
Просто привезти бутували камінь або велику гальку і висипати його на берег. Ландшафтні дизайнери допоможуть вибрати ту породу каменя, яка буде виглядати як частина природного ландшафту. Такий спосіб дозволить зробити комфортним вхід в воду – зміцнення берега палями формує вертикальну стінку, а розміщення каменю на березі без додаткових способів зміцнення можливо тільки на пологому березі.
Дуже красиво виглядає камінь на берегах компактних закритих водойм.
Якщо ж берег не відповідає вимогам пологами, зміцнювати його із застосуванням різного роду каміння, застосовуються додаткові матеріали. Таким чином створюються габіони або матраци Рено.
Габіони – це каркаси з металевої оцинкованої решітки, наповнені каменями.
Зміцнення берега габіонами має такі переваги:

 • можливість застосування цього способу для створення вертикальної стінки берега;
 • камені виконують функції дренажу;
 • габіони зараз в тренді – берегова лінія виглядає акуратно і ефектно;
 • сформувати кілька ступенів з габіонів, що дозволить спускатися до води, або зробити бортик, що перешкоджає падінню в воду;
 • габіони доступні за ціною;
 • оцинкована сітка здатна утримувати камінь в будь-яких умовах довго – вона не боїться агресивних компонентів в морській воді, перепадів рівня води або температури.